به گروه توسعه سرمایه گذاری پورش خوش آمدید.  
 
تهران، نیاوران ، سه راه یاسر ، خیابان یاسر ، شماره 63 ، طبقه دوم، واحد 4

جهان بدون اینترنت ، مجازی ، ارتباطات

جهان بدون اینترنت ، مجازی ، ارتباطات

جهان بدون اینترنت ، مجازی و ارتباطات

چندروز در سکوت بمانید. زندگی مجازی را تعطیل کنید. وای فای خانه را خاموش کنید. وای فای محل کارتان را هم خاموش کنید. دیتای تلفن همراهتان را هم همینطور! چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر همه‌ی افراد خانواده‌ی شما، همسایه‌هایتان، دوستانتان، دوستانِ دوستانتان این کار را انجام دهید؛ چه اتفاقی می‌افتد؟! این جهان بدون اینترنت است.
این روزها تصور زندگی بدون اینترنت دشوار است. البته هنوز هم هستند افرادی که در سرتاسر جهان بدون وابستگی به اینترنت بزرگ زندگی میکنند، اما مسلم است جهان امروز بدون ارتباطات آنلاین برپا نمی‌ماند. اینترنت، جزء جدایی ناپذیر زندگیِ ماست. اگر بخواهیم به سادگی هر چه تمام تر اینترنتی که امروز در دسترس داریم و به‌کار میگیریم را تفسیر کنیم باید بگوییم مانند این است که جهان را کلاسی در نظر بگیریم که در آن مدام در حال تبادل نوشته با یکدیگر هستیم. با این اوصاف، جامعه امروز چطور زندگی خواهد کرد، اگر یکباره اینترنت از میان برداشته شود؟
این همان زندگی حقیقی آفلاین است.

جهان بدون اینترنت؟
جهان بدون اینترنت.۱

ساده ترین روش پاسخ این است که به سال های قبل از همه گیر شدن اینترنت، دهه ی ۱۹۹۰ زمانیکه خطوط تلفن فقط ثابت بود، و به جای سی دی، نوار های VHS بود برگردیم. اما این واقعیت تاریخی به درستی پاسخ این پرسش را نمی دهد، چرا که آن زمان نمی دانستیم از داشتن چه امکاناتی فارغ هستیم. برعکس حالا، اینترنتی وجود نداشت که آن چنان در دنیای ما رخنه کند که زندگی بدون آن دشوار باشد. تصور دنیای امروز بدون نت، مانند تصور لندن سالهای ۱۸۴۰ بدون نیروی بخار است، و نیو یورک دهه ی ۱۹۳۰ بدون آسانسور، و لس آنجلس دهه ی ۱۹۷۰ بدون ماشین است.
نداشتن اینترنت زندگی شخصی ما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. گذشته از اینکه نوجوانان از اینکه نمی توانند به اکانت های شبکه اجتماعیشان لاگین کنند فریاد خواهند کشید، درجه ی تاثیرگذاری این مساله، به شدتِ وابستگی ما به اینترنت بستگی دارد. برخی از ما خیلی کم از اینترنت استفاده می کنیم، در حالیکه برخی دیگر به ندرت ارتباط با اینترنت را قطع می کنیم، به گونه ای که برای این دسته از افراد زندگی بدون اینترنت مانند داشتن یک زندگی دیگر است.
از لحاظ برقراری ارتباط با دیگران می توان گفت که بشر امروز بیشتر از هر زمان دیگری از اینترنت برای ایجاد ارتباط استفاده می کند. بنابر این بدون اینترنت، روش های ارتباطی ما باید تغییر کند.

جهان بدون اینترنت.
جهان بدون اینترنت.۲

جهان بدون اینترنت ، مجازی و ارتباطات
تقریباً تمامی کسب و کار ها امروزه به گونه ای به اینترنت وابسته هستند، چه کسب و کار کوچک و ساده ای باشد، چه یک فروشگاه اینترنتی بزرگ و پیچیده باشد. بنابر این پیش بینی نتایج محرومیت از اینترنت بر روی کسب و کار ها آنقدر سخت و دشوار نیست. احتمالاً اقتصاد دنیا با رکود مواجه خواهد شد، بورس بازار جهانی صدمه خواهد دید، میلیون ها بیزینس متزلزل خواهد شد، و تاثیر آن بر روی کسب و کار هایی که اساس آن با اینترنت است به شدت چشمگیر است. البته در کنار این معایب، مزایایی نیز به همراه خواهد داشت، از جمله اینکه مصرف کنندگان مجبور خواهند شد محصولات و تولیدات محلی خریداری کنند، که موجب توانگر ساختن مغازه ها و فروشگاه های محلی و پایدار ساختن اقتصاد محلی می شود. از دست دادن شغل های وابسته به اینترنت برای افراد، از دیگر تاثیرات مخرب از دست دادن اینترنت است. و البته مشاغلی مانند کار در سوپر مارکت ها و فروشگاه های محلی و همینطور مشاغلی که به اینترنت وابستگی ندارند به شدت متقاضی پیدا خواهد کرد و سر بدست آوردن آن فرصت شغلی جنگ خواهد شد!
در کل اینترنت یک پیشرفت تکنولوژی است که قرن ۲۱ را دچار تحول عظیم کرده و روش زندگی، کسب و کار و تعاملات ما را تغییر داده است و قطعاً با گذشت زمان تغییرات بزرگتری نیز خواهد کرد. با اینکه از دست دادن اینترنت بسیار احتمال ضعیفی دارد، اما بشر طی قرن ها نشان داده است که قدرت انطباق پذیری بالایی دارد و با شرایط جدید خود را وفق می دهد. قطعاً افرادی که با اینترنت بزرگ شده اند، زندگی بدون آن را نمی توانند براحتی تحمل کنند، هرچند بسیاری از ما تجربه زندگی بدون اینترنت را نیز در طول عمر خود داشته ایم و زنده مانده ایم!
حالا شما از معایب زندگی بدون اینترنت برایمان بنویسید…

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.