به گروه توسعه سرمایه گذاری پورش خوش آمدید.  
 
تهران، نیاوران ، سه راه یاسر ، خیابان یاسر ، شماره 63 ، طبقه دوم، واحد 4
**تا اطلاع بعدی در دفتر استانبول مستقریم**

فوم های XPS , XLPE

 

معرفی صنعت فوم های XPS و XLPE

 

 صنعت فوم بسیار متنوع است. انواع فوم در صنایع مختلف کاربرد دارد. فوم در صنایع ساختمان، خودرو، عایق، صنایع پزشکی و دیگر صنایع به صورت محدودتر مصرف دارد. فوم های XPS و XLPE نسل نوین فوم‌ها هستند که به خاطر دانه‌بندی یا دانسیته خاصی که دارند از نسل‌های پیشین خود متمایز می‌شوند.

فوم های XPS و XLPE دانه‌بندی بسیار ریزتری دارند. فناوری‌های نوینی که تولید این فوم‌ها وابسته‌ به آن‌هاست، باعث می‌شود که هم وزن سبک‌تری نسبت به بقیه فوم‌ها داشته باشند و هم با دانسیته‌های بسیار ریزتر و حرفه‌ای‌تری تولید شوند.

ویژگی فوم سبک بودن آن است. اما این فوم های XPS و XLPE حتی سبک‌تر از بقیه فوم‌ها هستند. مهم‌تر از همه اینکه دانسیته ریزی که دارند باعث می‌شود ماندگاری و دوام بیشتری هم داشته باشند.

از این نظر است که فوم های XPS و XLPE این روزها در صنعت‌های مختلف کاربرد دارند از جمله در عایق‌های ساختمانی و گاهی حتی برای دیوارپوش‌ها و پوشش‌های سقف‌ در صنعت ساختمان.

 فوم های XLPE بیشتر در صنعت خودرو کاربرد دارند. وقتی وارد یک اتومبیل می‌شوید، چیزی نزدیک ۷۰ تا ۷۵درصد اطراف شما را فوم‌ها فراگرفته‌اند.

فوم XLPE قابلیت شکل‌پذیری دارد، به شکل‌ها و رنگ‌های مختلف در‌می‌آید، ماندگاری بسیار طولانی  و کیفیت و جنسی برتر دارد.

تکنولوژی تولید این فوم‌ها هنوز به ایران وارد نشده است.  تولیدکنندهایی به صورت خیلی محدود برای ورود این تکنووژی تلاش کرده‌اند. اما تا کنون این محصول به طور کامل و با کیفیت لازم در ایران تولید نمی‌شود.

این محصول همچنان وارداتی است. برای مثال صنعت خودروی ما به واردات ورق‌های فوم‌ وابسته است. این در حالی است که کشور ما صادرکننده مواد اولیه این فوم‌هاست.

پلی‌پروپیلن یا به اختصار p.p ماده اولیه‌ای است در پتروشیمی‌های کشور ما تولید و صادر می‌شود. اما متأسفانه مجبوریم محصول نهایی را وارد کنیم.

این عرصه تولیدی است که قابلیت توسعه و پیشرفت دارد و مواد اولیه آن هم در کشور خودمان تولید می‌شود.

 

گروه توسعه سرمایه‌گذاری پورش در این زمینه چکار می‌کند؟

 

تیم ما ارتباط و توانایی وارد کردن دانش فنی و ماشین‌آلات این صنعت را از تولیدکننده‌های دست اول فوم های XPS و XLPE دارد. وارد کردن ماشین‌آلات و دعوت از مهندسان و تکنسین‌هایی که ماشین‌آلات را راه‌اندازی کنند، نیز خدمت دیگری است که این گروه می‌تواند به متقاضیان ارائه دهد.

تیم پورش همچنین می‌تواند تا زمانی که تولید این محصول در کشور میسر شود، به واردات محصول نهایی بپردازد. تأمین محصول نهایی بر اساس سفارش در هر رنگ، ضخامت و دانسیته در حال حاضر در این تیم میسر است.

 

 

مقالات بیشتر

تأمین منابع مالی فاینانس و SBLC

تأمین منابع مالی فاینانس و SBLC

22 اسفند 1398
دستورالعمل پخت فریلنسر

دستورالعمل پخت فریلنسر

21 بهمن 1398
تفریح پیش چشم رئیس

تفریح پیش چشم رئیس

5 بهمن 1398
فوم های xps
فوم های xps
فوم های xps