به گروه توسعه سرمایه گذاری پورش خوش آمدید.  
 
تهران، نیاوران ، سه راه یاسر ، خیابان یاسر ، شماره 63 ، طبقه دوم، واحد 4

درباره صنعت پودر و کره کاکائو چه می‌دانید؟

پودر کاکائو و کره کاکائو از جمله فراورده‌های کاکائو هستند که در تهیه انواع کیک و شیرینی، بسکوییت، شکلات، نوشیدنی و دسرهای مختلف به کار می‌روند.

 این محصولات پرطرفدار پس از طی مراحل مختلفی تولید شده و برای فروش به مشتریان خاص خود عرضه می‌شوند.

در کارخانه‌های شکلات‌سازی، برای تهیه پودر کاکائو از دانه‌های کاکائو، این دانه‌ها را بو داده و الک می‌کنند تا پوسته‌های آن‌ها از دانه‌ها جدا شود.

 پس از آن، دانه‌ها را آسیاب کرده، چربی آن را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، خارج می‌سازند. به چربی حاصل از این فرایند کره کاکائو و به ماده دیگری که در کنار آن به دست می‌آید، اصطلاحاً کیک کاکائو می‌گویند.

در مرحله بعدی برای تهیه پودر کاکائو کیک کاکائو را درون آسیاب‌های مخصوص قرار می‌دهند.

پودر کاکائو منبع مواد معدنی و ویتامین‌های مفید بسیاری است. این ماده نشاط‌آور مقادیر بسیار زیادی آنتی‌اکسیدان در خود دارد و در کاهش فشار خون، جلوگیری از انسداد رگ‌ها و تقویت سیستم دفاعی بدن مؤثر است.

مصرف این ماده خوشمزه باعث کاهش احتمال بروز سکته قلبی در افراد مختلف می‌شود. کره کاکائو نیز به عنوان یکی دیگر از فراورده‌های دانه کاکائو خواص دارویی و بهداشتی مربوط به خود را دارد. کره کاکائو اسیدهای چرب مفید فراوانی دارد و در درمان مشکلات پوستی به کار می‌رود.

در میان کشورهای مختلف جهان، کشور ساحل عاج با تولید سالانه یک و نیم میلیون تن کاکائو و فراورده‌های آن از جمله پودر کاکائو و کره کاکائو در صدر فهرست تولیدکنندگان این صنعت پرطرفدار قرار دارد.

کشورهای دیگری نیز در این زمینه پیشگام هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به غنا، اندونزی، نیجریه و کامرون اشاره کرد.

 در کشور ما نیز به صادرات و واردات این محصولات توجه خاصی شده است. به عنوان مثال، در سال ۱۳۹۶ نزدیک به ۲۷ تن پودرکاکائو از کشور ما به کشورهایی مانند افغانستان و عراق صادر شده است.

به علاوه این مواد به عنوان ماده اولیه بسیاری از صنایع غذایی و صنایع کیک و بسکوییت هستند. سرمایه‌گذاری در کشور چه برای مصارف صنایع داخلی و چه برای صادرات به‌صرفه و سودآور خواهد بود.

گروه پورش در صنعت پودر و کره کاکائو چه کاری انجام می‌دهد؟

تیم پورش سرمایه‌گذار، مشاور و واردکننده مواد اولیه، تجهیزات و ماشین‌آلات لازم برای احداث و راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی کره و پودر کاکائو است. تجربه ما همکاری در تأسیس چندین واحد صنعتی در این زمینه است.

مقالات بیشتر

پودر کاکائو
کره و پودر کاکائو
کره کاکائو